YANGIN SÖNDÜRME

YANGIN SÖNDÜRME CİHAZLARI

Taşınabilir Yangın Söndürücüler

Portatif yangın söndürücüler başlangıç yangınlarının söndürülmesinde gelişme aşamasındaki yangınlarda yangını engellemede ve yavaşlatma amacı ile kullanılırlar.

SÖNDÜRÜCÜ ÇEŞİTLERİ

KURU KİMYEVİ TOZLU TÜPLER
Kuru kimyevi toz A sınıfı (katı) B sınıfı (sıvı) C sınıfı (gaz) yangınlarda kullanılmak için tasarlanmıştır. Özellikle yanıcı parlayıcı özellikler taşıyan maddelerde çıkan yangın söndürmede kullanılan maddeler içinde en sağlıklısıdır. Ayrıca yangın söndürücü maddeler içerisinde en yaygın ve kullanışlısıdır.

KULLANIM ALANLARI

- Bilgisayar Odaları - Müzeler - Kasalar - Arşiv Odaları
- Tarihi Binalar - Labaratuarlar - Proses Kontrol Odaları
KARBONDİOKSİTLİ TÜPLER
Karbondioksitli (CO2) Yangın Söndürücüler : B ve C sınıfı yangınlarda etkilidir. Zehirli bir gaz olmayan, sadece ortam içinde çok yüksek oranda yoğunluğa ulaştığında boğucu olan CO2'li yangın söndürücüler, yalıtkan özelliklerinden dolayı elektrik yangınlarında en çok kullanılan yangın söndürücülerden biridir.

KULLANIM ALANLARI

- Trafo odaları - Güç aktarım odaları - Kablo galerileri. - Motor odaları - Yanıcı sıvı depolama alanları - Elektrik kontrol pano odaları

YANGIN DOLAPLARI

banner15
banner155
banner1555
banner15555

DAVLUMBAZ SÖNDÜRME SİSTEMLERİ


Yoğun olarak kullanılan mutfaklarda zamanla davlumbaz içinde yağ tabakası oluşur. Bu yağ tabakası yüksek yangın riski oluşturur. Mutfak davlumbaz söndürme sistemleri bu yangın riskleri için geliştirilmiş, söndürücü olarak kimyasal madde kullanılan otomatik söndürme sistemleridir. Kurulumunu yaptığımız otomatik davlumbaz; 6 söndürme sistemi ile, tüm farklı risk alanlarını korur ve tüm yan fonksiyonlar yerine getirilir.